FÚZE A AKVIZICE


Orientujeme se v korporátní sféře

Právní servis při koupi nebo prodeji závodu či společnosti má svá specifika. Je potřeba navrhnout optimální strukturu a formu transakce. Je potřeba rozhodnout co udělat a také kdy to udělat. Budeme vás zastupovat při realizaci celého obchodu od jeho počátku do úspěšného konce. Vyhotovíme kompletní dokumentaci a připravíme smlouvy k financování. Úzká spolupráce s vašimi korporátními právníky a daňovými poradci je pro nás samozřejmostí.

Pro významné klienty připravujeme fúze, akvizice, rozdělení společností nebo třeba vytěsnění minoritních akcionářů. Zastupujeme na valných hromadách, při snižování a zvyšování základního kapitálu, při vypracování ovládacích smluv a smluv o rozdělení zisku. To vše rychle a efektivně.

Známe zákony i obchodní stránku převodů

Vždy nás zajímá obchodní pozadí transakce a klademe ho na první místo. Právo je nástrojem pro realizaci byznysu a ne naopak. Známe nejen právní problematiku, ale jsme zběhlí i v obchodních problémech a rizicích, které nákup či prodej společnosti přináší (advokát Tomeš je krom jiného předsedou představenstva obchodní korporace).

V posledních letech jsme se podíleli na řadě fúzí a akvizic včetně převodů zahrnujících významné obchodní společnosti ve většině klíčových oblastí průmyslu a služeb. Nezůstáváme však jen u nákupu či prodeje. Po realizaci transakce pomáháme s restrukturalizací případně se změnami v korporátní struktuře nebo v rozvoji dalšího podnikání.

Umíme due diligence

Při koupi společnosti nebo při realizaci investice je důležité provést právní audit a právní due diligence. Je potřeba se podívat na kupovanou společnost do hloubky i v kontextu a odhalit případná rizika a „kostlivce ve skříních“. Máme zkušenosti s prováděním auditů a due diligence pro významné investory, a to nejen při koupi firem, ale také při nabývání movitých či nemovitých věcí, pohledávek anebo při financování různých alternativních investic.

Na due diligence nejsme nikdy sami. Spolupracujeme s experty v oblasti daní, s auditory, s architekty, se stavaři a s dalšími odborníky, kteří nám pomohou získat úplný a podrobný pohled na stav společností nebo aktiv, která hodláte nakoupit či prodat.


EMAIL:
INFO@AKTOMES.CZ

ADRESA:
Advokátní kancelář
Mgr. Martin Tomeš
Sokolská 536/22
779 00 Olomouc

TELEFON:
+420 605 277 017